4 powody, dla których warto wybierać buty z naturalnej skóry

2019-06-21
4 powody, dla których warto wybierać buty z naturalnej skóry

Buty skórzane to wybór dla wymagających użytkowników. Mimo niezwykłego rozwoju przemysłu obuwniczego, nieustannego wprowadzania nowych materiałów i technologii w tym zakresie, skóra naturalna sprawdza się doskonale i jest materiałem, po który wciąż sięgamy najczęściej. Chyba nikogo nie dziwi ten fakt - skóra naturalna to ponadczasowy styl, wyjątkowa wygoda i imponująca solidność na lata. Przyjrzyjmy się bliżej kilku najważniejszym zaletom obuwia ze skóry naturalnej. Wszystkim, którzy mają w planach zakup nowych butów, podpowiadamy, dlaczego warto sięgać właśnie po buty skórzane.

1. Buty ze skóry naturalnej to komfort i najlepszy wybór dla naszego zdrowia

Buty wykonane w całości ze skóry naturalnej to gwarancja wyjątkowej wygody i lekkości każdego kroku. Za przykład mogą posłużyć tutaj skórzane buty Kotyl lub Bravo Moda, w których bez problemu przetańczymy długą noc, a cały dzień "na nogach" lub "w biegu" nie będzie stanowił dla naszych nóg absolutnie żadnego problemu. Skąd ten wyjątkowy komfort noszenia butów ze skóry? Dlaczego skórzane buty uznawane są za rodzaj obuwia przyjazny dla zdrowia naszych stóp? Wszystko wynika tutaj z właściwości, jakimi wyróżnia się skóra naturalna.

  • Skóra naturalna jest materiałem w pełni bezpiecznym i antyalergicznym, pozbawionym (w przeciwieństwie do materiałów syntetycznych) wszelkich toksycznych chemikaliów. Preparaty wykorzystywane w procesie garbowania skóry to także substancje pochodzenia naturalnego (np. garbniki roślinne, żółtka jajek, naturalne tłuszcze).
  • Skóra naturalna potrafi... oddychać. To jej ogromny atut. Dzięki wysokim właściwościom w zakresie wentylacji nasze stopy mogą w skórzanych butach także swobodnie oddychać, nie pocą się i nie są narażone na choroby skóry (rozwój bakterii i grzybów wewnątrz butów jest niemal zupełnie wyeliminowany, co pozwala uniknąć m.in. grzybicy, czy nieprzyjemnego zapachu stóp).
  • Skóra naturalna jest wysoce elastyczna, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu naszych stóp. Tutaj nie ma mowy o jakichkolwiek otarciach czy pęcherzach. Skórzane buty są wyjątkowo miękkie i wraz z upływem czasu stają się naszą "drugą skórą". 

2. Skórzane buty to solidność, która posłuży przez lata

Buty wykonane w całości ze skóry naturalnej nie kosztują mało, jednak taki zakup zdecydowanie się opłaca i śmiało możemy określić go mianem inwestycji. Skóra naturalna to bowiem materiał wyjątkowo solidny, trwały, odporny na kaprysy pogody i nawet bardzo intensywne użytkowanie. Wystarczy jedynie odpowiednia pielęgnacja obuwia, a zachowa ono świetną kondycję i znakomity wygląd przez lata.

Skąd ta wyjątkowa trwałość i wytrzymałość skóry naturalnej? Właściwości te wynikają bezpośrednio ze struktury i właściwości fizycznej materiału. Już nasi przodkowie sprzed tysięcy lat przekonali się, że to właśnie ze skóry warto wykonywać wierzchnie odzienie, czy też przedmioty codziennego użytku. Co więcej, skóra naturalna - im starsza, tym szlachetniejszego nabiera wyglądu. 

3. Skóra naturalna nigdy nie wychodzi z mody

Każdy kolejny sezon to nowe trendy w zakresie materiałów wykorzystywanych do produkcji obuwia. Wśród rozwiązań, które pojawiają się zaledwie na chwilę (i raczej nie warto za nimi podążać), niezmiennie swoje miejsce zajmują buty skórzane, których styl i elegancki charakter perfekcyjnie komponują się z każdą stylizacją, czy to wieczorową, czy dzienną, casualową, czy też dedykowaną specjalnym okazjom. Skóra naturalna jest uniwersalna, ponadczasowa, zawsze znakomicie się prezentuje, a buty skórzane to prawdziwy synonim klasy i dobrego gustu.

4. Buty ze skóry naturalnej to oszczędność pieniędzy

Ta ekonomiczna cecha butów skórzanych łączy się bezpośrednio ze wszystkimi wymienionymi powyżej walorami skórzanego obuwia. A zatem:

  • skórzane buty to wygoda i zdrowie naszych stóp, nie będziemy zatem postawieni przed koniecznością ich kosztownego leczenia, czy poprawiania ich estetki (sztywne, źle układające się na stopach buty, mogą prowadzić nawet do zniekształcenia stóp);
  • buty ze skóry naturalnej to prawdziwa inwestycja - są trwałe i solidne, z powodzeniem posłużą nam przez wiele sezonów, a im starsze będą, tym nabiorą bardziej szlachetnego, oryginalnego charakteru. Pamiętajmy, że kupując co sezon (lub nawet częściej) tańsze buty gorszej jakości, finalnie wydamy więcej, niż zaopatrując się w nieco droższe buty skórzane;
  • skórzane buty są po prostu piękne, a ich styl nie poddaje się zawirowaniom mody, dlatego nie musimy co chwilę zaopatrywać się w nowa parę obuwia;
  • buty ze skóry naturalnej możemy poddać renowacji - spękania, rysy, pęknięcia, przebarwienia i inne uszkodzenia zazwyczaj da się tutaj naprawić (warto skorzystać z fachowej pomocy w tym zakresie). Dzięki temu nie musimy żegnać się z parą naszych ulubionych butów i wydawać pieniędzy na zakup nowej pary. Takie ekologiczne rozwiązanie jest także wyrazem naszej troski o środowisko.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel